Grad nastavlja da ulaže u razvoj seoskog turizma

Za četiri nezaposlene žene koje su korisnice projekta „Naša šansa za biznis, kratki vrednosni lanci“ obezbeđena je oprema za obavljanje turističke delatnosti. Vrednost opreme po pojedinačnoj korisnici iznosi oko 1300 evra. Tri gazdinstva se nalaze u selu Rudno u Parku prirode „Golija“, dok je četvrto na području sela Čukojevac.

Sve korisnice pripadaju nekoj od ugroženih kategorija stanovnsištva kojima je projekat namenjen. Oprema je nabavljena kako bi se nezaposlene žene podržale u procesu samozapošljavanja i kako bi se osnažile u razvoju sopstvenog biznisa u oblasti seoskog turizma.

Projekat „Naša šansa za biznis, kratki vrednosni lanci“ usmeren je na podršku nezaposlenim licima koja pripadaju ugroženim i teže zapošljivim kategorijama stanovnika sa teritorije grada Kraljeva. U ove kategorije spadaju lica bez ili sa niskim kvalifikacijama, lica koja su kao tehnički višak ostala bez posla, mladi do 30 godina koji su imali ili imaju status deteta bez roditeljskog staranja, žrtve trgovine ljudima, žrtve porodičnog nasilja, mladi do 30 godina i dugoročno nezaposlene žene od 30 do 65 godina.

Projekat „Naša šansa za biznis, kratki vrednosni lanci“, podržan je od strane programa Nemačke razvojne saradnje „Inkluzija Roma i drugih marginalizovanih grupa u Srbiji“, koji sprovodi GIZ.

Projekat sprovodi grad Kraljevo u saradnji sa Asocijacijom za razvoj Ibarske doline „IDA“.

Podela opreme
Podela opreme